Likums "Par Autoceļiem"

2017. gada 13. novembrī LCB apmeklēja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) sēdi par grozījumiem likumā "Par Autoceļiem", saistībā ar likuma Pārejas noteikumu papildināšanu ar 23. un 24. punktu.

2017. gada 25. oktobrī LCB apmeklēja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi saistībā ar grozījumiem likumā „Par Autoceļiem” par Pārejas noteikumu papildināšanu ar 23. un 24. punktu.

2017. gada 3. oktobrī Biedrība LCB Ministru kabineta sēdē aizstāv Autoceļu fonda atjaunošanu un ceļu lietotāju samaksāto nodokļu sasaisti ar nozares finansējumu.

2017. gada 28. martā LCB runā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, lai nepieļautu likuma 25. panta grozīšanu un Vispārīgo autoceļu un ielu būvniecības kvalitātes prasību noteikumu virzīšanu.

2016. gada 25. maijā nosūtīja vēstuli Satiksmes ministrijai par nepieciešamajiem pasākumiem Latvijas ceļu tīkla sakārtošanai un priekšlikums stabilas finansēšanas nodrošināšanai, grozot likumu „Par Autoceļiem”.

2015. gada 16. februārī sabiedrisko organizāciju – biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB), Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) un Latvijas Motoklubu asociācijas (LMA) - pārstāvju tikšanās ar frakcijas "VIENOTĪBA" pārstāvjiem. Tikšanās notika pēc sabiedrisko organizāciju iniciatīvas, lai tiktu skaidrībā, kāpēc netiek pildīts 2014.g. 5. septembra parakstītās vienošanās 4. punkts, kas paredz “harmonizēt ar nodokļiem un nodevām saistītos normatīvos aktus, kuri skar autoceļu būvi un to lietotājus".

2015. gada 9. februārī LCB nosūtīja atbildes vēstuli frakcijai "VIENOTĪBA" (atrodama šeit) atgādinot par noslēgto vienošanos un sarunas galveno tēmu - grozījumi likumā „Par Autoceļiem” un zaudējumu apmēru kopš Autoceļu fonda likvidēšanas 2004. gadā, kas sasniedz jau 3,745 milj. EUR.

2015. gada 19. janvārī biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" saņēmusi vēstuli no 12. Saeimas frakcijas "VIENOTĪBA" (atrodama šeit), kurā neatbild uz galveno jautājumu par LCB dotajiem grozījumiem likumā „Par Autoceļiem” 12.(4) pantā, bet sniedz vispārējas lietas par ceļu nozari.

2014. gada 18. decembrī Saeima sēdē lemj par LCB sagatavotajiem grozījumiem likuma "Par Autoceļiem" 12.(4) pantā un Pārejas noteikumos, Saeimas vairākums nobalso PRET saistīto nodokļu novirzi pa taisno uz Autoceļu fondu.

2014. gada 12. novembrī biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" nosūtījusi Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai un Satiksmes ministram Anrijam Matīsam priekšlikumu (atrodams šeit) grozīt  likuma "Par Autoceļiem" 12.(4) pantu un izteikt šādā redakcijā:

LCB piedāvātā redakcija:

12. pants. Autoceļu finansēšana

(4) „Valsts budžeta finansējumu programmai „Valsts autoceļu fonds” veido prognozētie valsts budžeta ieņēmumi no „Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa” likumā, likumā „Par ostām”, likumā „Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli”, likumā „Autoceļu lietošanas nodeva” un 80% no likumā „Par akcīzes nodokli” prognozētajiem valsts budžeta ieņēmumiem no naftas produktiem un dabasgāzes, ko izmanto par degvielu.”

 

2014. gada 17. decembrī biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" saņēmusi vēstuli (atrodama šeit) no 12. Saeimas frakcijas "Latvijas reģionu apvienība" (turpmāk - LRA), kurā LRA informē Biedrību par iesniegšanu Saeimā izskatīšanai sēdē Biedrības grozījumus likumā „Par Autoceļiem” 12.(4) panta redakciju un Pārejas noteikumiem pievienot jaunu punktu.

2014. gada 10. decembrī LCB nosūtīja vēstuli politiskajām partijām - Zaļo un Zemnieku savienībai, partijai „VIENOTĪBA”, partijai "Saskaņa", Latvijas reģionu apvienībai, partijai “No sirds Latvijai” - atgādinot par partiju noslēgtajām Vienošanām, kuru izpildei nepieciešami likuma "Par Autoceļiem" grozījumi.

2014. gada 2. jūlijā LCB nosūtīja vēstuli politiskajām partijām - Nacionālai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", partijai "Saskaņa", Zaļo un Zemnieku savienībai, partijai „VIENOTĪBA”, partijai „Latvijas attīstībai”, partijai „Vienoti Latvijai”, partijai “Latvijas Reģionu Alianse”, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partijai, partijai “No sirds Latvijai” -  par Autoceļu fonda atjaunošanu grozot likuma "Par Autoceļiem" 12. (4) pantu.

2013. gada 18. oktobrī biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" saņem Satiksmes ministrijas grozījumus likumā "Par Autoceļiem" 2. lasījumam Saeimā, kuri ir pretrunā ar Biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" un Latvijas Pašvaldību savienības iesniegtajiem priekšlikumiem un pats galvenais teikums "ja gadskārtējā valsts budžeta likumā nav noteikts citādi", kas neļauj ceļu nozares finansējumam būt prognozējamam un stabilam, likumā ir palicis. Satiksmes ministrijas grozījumi šeit.

2013. gada 16. oktobrī biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" un "Latvijas Pašvaldību savienība" ir iesniegušas Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Saeimas frakcijām grozījumus likumā "Par Autoceļiem" 12. panta (4) daļai. Pilna vēstule skatāma šeit.

2013. gada 15. oktobrī Biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" kopā ar Latvijas Pāšvaldību savienību tikās ar Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Reformu partiju, kurām sniedza LCB sagatavotos grozījumus likumā "Par Autoceļiem".

Biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" sagatavotā Likuma analīze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" 2013. gada 15. oktobrī piedalījās Saeimas Budžeta un nodokļu komisijas sēdē, kurā izskatīja Satiksmes ministrijas sagatavotos grozījumus likumā "Par Autoceļiem".

Biedrības „Latvijas Ceļu Būvētājs” un „Latvijas Pašvaldību Savienība” ir pārliecinātas, ka likuma „Par Autoceļiem” 12. panta redakcija ir jāgroza, ka Finanšu ministrijas ieviestā formula „ ja budžeta likumā nav noteikts citādi” ir kvalificējama kā tiesiskais nihilisms, kas ir kļuvis par iemeslu ceļu sabrukumam valstī, tāpēc tika sagatavota kopīga vēstule Saeimas frakcijām ar aicinājumu tikties, lai pārrunātu nepieciešamību un veidus kā grozīt likumu. Pilna vēstule skatāma šeit.

Satiksmes ministram un Satiksmes ministrijas Valsts Sekretāram biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" 2013. gada 13. augustā nosūtīja vēstuli par Satiksmes ministrijas sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par Autoceļiem”. Biedrība uzdeva jautājumus par sabiedriskas nozīmes pakalpojumu principiem, autoceļu uzturēšanas deleģējuma līgumu, AS "Latvijas autoceļu uzturētājs” turpmāko kontroli, saistībām, pakalpojumu cenu noteikšanu. Biedrība vaicāja pēc kādiem principiem un likumdošanas tiks sadalīti autoceļu uzturēšanas darbi. Pilna vēstule skatāma šeit.