LCB nosauc savas prioritātes Autoceļu padomei un dāvina ministriem foto albumu „Parādi valdībai bedri!”

Biedrība „Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) uzskata, ka 2014. gada 10. jūnijā atjaunotās Autoceļu padomes prioritātēm jābūt, pirmkārt, kopējam ceļu nozares situācijas izvērtējumam (ieskaitot pašvaldību ceļus) un kopīgas valsts politikas izstrādei, kā arī, otrkārt, ceļu būves un lietošanas kvalitātes kontroles būtiskai uzlabošanai, ieskaitot automašīnu svara kontroli uz autoceļiem.

LCB pozitīvi vērtē autoceļu padomes atjaunošanu un pauž cerību, ka ceļu remontēšanas koncepcijas, programmas un plāni saņems arī nepieciešamo finansējumu. Taču LCB rada bažas ministru atšķirīgais viedoklis, proti, finanšu ministra kategoriskie iebildumi pret izmaiņām ceļu nozares finansēšanas modelī, acīmredzot uzskatot, ka ar autoceļiem ir labi tā, kā ir patlaban.

Sēdes laikā, lai pievērstu uzmanību Latvijas ceļu un tiltu katastrofālajam stāvoklim, LCB valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš padomes locekļiem dāvināja foto albumu „Parādi valdībai bedri!”, kurā apkopotas fotogrāfijas, kuras Latvijas iedzīvotāji iesūtīja LCB izsludinātajā foto konkursā. Albumā redzamie ceļi ir avārijas stāvoklī, un bieži vien tiem kopš nodošanas ekspluatācijā nav veikts kapitālais remonts. Piemēram, ceļš P101 (Kalnciems – Kūdra) atsevišķos posmos vispār nav piedzīvojis remontu kopš 1987.gada.

Autoceļu padomes dibināšanas sēde notika šodien, 10.jūnijā Satiksmes ministrijā. Tajā tika lemts par autoceļu padomes darbību un izskatīts autoceļu padomes nolikuma projekts. Autoceļu padome veidota ar mērķi sekmēt vienotas valsts politikas izstrādi un īstenošanu autoceļu jomā, nodrošinātu kvalitatīvu un savlaicīgi atjaunotu autoceļu tīklu valstī.

Mēdijos - Latvijas vēstnesis; Latvijas sabiedriskie mēdiji; Focus.lv; eDruva.lv; Kas jauns; Mix news; Apollo.lv; Novaja.lv; iAuto.lv; Latvijas vēstnesis; Tvnet.lv; Latvijas avīze.

LNT http://www.tvplay.lv/parraides/lnt/403287 (09:16)

Pielikumi:
Download this file (Albums_10.06.2014..pdf)Albums_10.06.2014..pdf[ ]5335 kB