Ceļi iedzīvotājiem ir prioritāte: LCB aicina lēmumu par remontu finansēšanu 2019. un 2020. gadā pieņemt nekavējoties

2017. gada 18. aprīlī

Divas trešdaļas jeb 67% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka primāri būtu jāuzlabo valsts reģionālās nozīmes autoceļu stāvoklis. Savukārt 59% aptaujāto pauž stingru pārliecību, ka patlaban sliktākajā stāvoklī atrodas un vispirms būtu jāremontē vietējās nozīmes (pašvaldību) autoceļi, noskaidrots pēc biedrības „Latvijas ceļu būvētājs” pasūtījuma veiktajā pētījumā. Ņemot vērā esošās ceļu nozares finansējuma prognozes, paredzams, ka šāda viedokļa piekritēju Latvijā kļūs arvien vairāk.

Bildes no preses konferences - https://failiem.lv/u/jwwah33x

Patlaban diemžēl iedzīvotāju vēlmes nesakrīt ar valdības prioritātēm, kas būtiskāko uzmanību pievērš tikai valsts galvenajiem autoceļiem, kuru remontam atšķirībā no vietējiem ceļiem ir iespējams piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Latvijas iedzīvotāji prasa neatstāt reģionālos un vietējos ceļus pabērna lomā

12.04.2017.

Divas trešdaļas jeb 67% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka primāri būtu jāuzlabo valsts reģionālās nozīmes autoceļu stāvoklis. Savukārt 59% aptaujāto pauž stingru pārliecību, ka patlaban sliktākajā stāvoklī atrodas un vispirms būtu jāremontē vietējās nozīmes (pašvaldību) autoceļi.

Diemžēl šīs iedzīvotāju vēlmes nesakrīt ar valdības prioritātēm, kas būtiskāko uzmanību pievērš tikai valsts galvenajiem autoceļiem, kuru remontam atšķirībā no vietējiem ceļiem ir iespējams piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Premjers uzdod ministrijām rast risinājumu, lai ceļu un tiltu būvniecībā nepieļauju finansējuma iztrūkumu 2019./2020. gadam

Ministru prezidents Māris Kučinskis Latvijas Darba Devēju Konfederācijas biedru kopsapulcē 2017. gada 23. martā, atbildot uz biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" izpilddirektora Zigmāra Brunava uzdoto jautājumu, kādam scenārijam gatavoties Ceļu un tiltu būvnieku nozarei 2019./2020. gados, kad būs apgūts Eiropas Savienības fondu sniegtais finansējums un nozarei būs jāpaļaujas tikai uz valsts budžeta piešķirto finansējumu, atbildējis, ka pilnīgi noteikti Satiksmes ministrijai un Finanšu ministrijai kopīgi sadarbojoties, ir jāatrod risinājums, kā kreditēt  iztrūkstošo finansējuma apjomu tajos gados (2019./2020. gads), kad paredzams pārrāvums finansējumā. 

LCB Biedru sapulce

Uzsākot jaunu gadu biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" rīko LCB Biedru sanāksmi 2017. gada 26. janvārī plkst. 15:00, kurā apskatīs 2016. gadā paveikto un noteiks galvenos virzienus 2017. gadam.

LCB darba grupas sapulce

Biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" birojā 2016. gada 19. decembrī notika darba grupas sapulce par tehniskajiem jautājumiem: